AKTUALITY

Aktuální výstavaAktualizace webu

Doplněny výstavy a sezónní noviny.
Přidáno 8. 3. 2020

Důl Kovárna dočasně mimo provoz

Historický důl Kovárna v Obřím dole je z důvodu rozšíření prohlídkové trasy mimo provoz.
Přidáno 23. 3. 2018

Nová výstava v galerii Veselý výlet

Fotografická soutěž

Stejně jako před mnoha lety u Obří boudy je v galerii Veselý výlet Peci připravený malý ateliér, kde se můžete vyfotografovat před plátnem se Sněžkou. Vaši fotografii z ateliéru zaslanou na adresu info@veselyvylet.cz zařadíme do soutěže, kterou po skončení výstavy podle kompozice, gesta, pózy či ustrojení vyhodnotí porota v čele s fotografem Bohdanem Holomíčkem. Autoři třech vybraných nejlepších snímků dostanou knihu Krajina Krkonoš v proměně století. Váš portrét bude zařazený do archivu Paměti Krkonoš.

V e-mailu prosíme uveďte jméno autora snímku, jména zachycených osob a odkud jsou, datum fotografování a případný souhlas se zveřejněním snímku na webu Veselého výletu.Aktuální Portréty z Krkonoš

Výstava Petra Nikla

Výstava Lubomíra Typlta

Aktuální výstavaVýstava a autogramiáda knihy Krkonoše Jiřího HavlaAktuální výstavaAktuální výstavaAktuální výstavaOtevřené Muzeum Vápenka

Muzeum Vápenka v Horních Albeřicích pro vás bude zdarma otevřené již tuto sobotu od 10.00 – 16.30 hodin.

K vápence se dostanete buď pěšky, na kole či autem z Horního Maršova směrem na Lysečiny a Albeřice. Zaparkovat můžete na veřejném parkovišti naproti penzionu Stará celnice a odtud vás povedou značky Muzea až k informačnímu stanu u vápenky (asi 400m). Nebo využijte minibus, který odjíždí od kašny na náměstí v Horním Maršově v 10.00 a ve 14.00 hodin (v případě volné kapacity vás náš minubus nabere i u odbočky do Horních Lysečin nebo jinde po cestě do Albeřic).

V informačním stanu u vápenky obdržíte mapy a trasy výletů, pracovní komiksové listy pro děti a další informace o komentovaných prohlídkách Muzea Vápenka nebo procházkách po okolí.

Chcete-li se dozvědět více o zajímavých životních příbězích lidí z albeřického údolí, navštivte prohlídky s autorem expozice Pavlem Klimešem. Komentované prohlídky začínají v 11.00 a v 15.00 hodin a trvají necelou hodinu.Akci Otevřené Muzeum Vápenka pořádá informační centrum Veselý výlet ve spolupráci s vinotékou NADE DNEM a střediskem ekologické výchovy SEVER. Akce je součástí Dnů evropského a kulturního dědictví dědictví. V sobotu 15. 9. 2012 bude od 10 do 17 hodin Muzeum Vápenka v Horních Albeřicích volně přístupné.
Navíc jsou pro všechny účastníky připraveny komiksové listy s dalšími informacemi a s úkoly, týkající se nejen expozice muzea ale také různých zajímavých objektů v okolí. U Muzea Vápenka obdržíte mapu a můžete se vydat na jeden či více veselých výletů!

Aktuální výstavaFotografický album rostlin Krkonoš od Jiřího Ryby

Prohlédněte si fotografický album rostlin Krkonoš od Jiřího Ryby


Muzeum Vápenka

Klíče od muzea si můžete zapůjčit ve Veselém výletu v Temném Dole.
Více informací v sekci Muzeum Vápenka

Otevření Muzea Vápenka

Pozvánka na otevření Muzea Vápenka

Nová výstava v galerii Veselý výletDěkujeme vám za podporu ve finále soutěže Živnostník roku 2011, výsledek se dozvíme v Praze 7. 12. 2011 na Žofíně
za přítomnosti České televize.

Video: Finalista soutěže Živnostník roku 2011 Pavel Klimeš
Veselý výlet zastoupený Pavlem Klimešem
postoupil za Královéhradecký kraj do finále soutěže
Živnostník roku 2011

Prodloužení prohlídek dolu Kovárna

Pro velký zájem Speleo Albeřice prodlužuje prohlídky dolu Kovárna dlouhé trasy B o tři další víkendy, tedy 3., 4., 10., 11., 17. a 18. září 2011 vždy v 10.15 a v 14.45 hodin. Vstupenky si rezervujte v informačním centru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou nejlépe telefonicky na čísle 499 736 130 denně od 8.30 do 17.30 hodin.

Aktuální výstavaNová trasa do podzemí Sněžky

důl Kovárna

Aktuální výstavaNová výstavaLesní hrádek Aichelburg v Krkonoších je po havárii mostu přístupný veřejnosti.

Dřevěný most nahradil ocelový. Podle návrhu ing. Miloslava Klimeše jej vyrobila firma Kovářství Postrach z Mladých Buků a na hrádek vynesla a smontovala firma KLIMEŠ. Klíče od hradní síně si hosté opět mohou vypůjčit v informačním centru Veselý výlet v Temném Dole nebo v Peci pod Sněžkou.
Lesní hrádek Aichelburg je dočasně uzavřený kvůli obnově přístupového mostku. Očekávaná doba opravy je do 15. 8. 2010.Setkání na hranicích 1710 – 2010

Vážení, při příležitosti 300. výročí ukončení hraničních sporů a naplnění smlouvy o průběhu hranic v Krkonoších 23. června 1710 si Vás dovolujeme pozvat na setkání potomků krkonošské šlechty v pátek 25. června 2010

Program: 10.30 - 12.30 tisková konference a krátká přednáška v hotelu Horizont

14.00 - 16.30 setkání potomků krkonošské šlechty na původní hranici u Luční boudy za přítomnosti ředitelů polského a českého národního parku, starostů a zástupců měst a obcí, odhalení symbolického mezníku, vytvoření pamětního listu, pořízení společné fotografie, posezení v Luční boudě

18.00 zahájení výstavy fotografií Christiny Czernin-Morzin v galerii Veselý výlet v Peci pod Sněžkou

20.00 - večerní setkání účastníků v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, koncert Sestry Havelkovy, populární swingového uskupení dneška i dvacátých let minulého století

Účast přislíbili tito hosté: Wladimir Aichelburg za panství Maršov, Alexander Czernin-Morzin s doprovodem za panství Maršov a Vrchlabí, Alexandra Czernin-Morzin s doprovodem za panství Maršov a Vrchlabí, Thomas Czernin-Morzin za panství Maršov a Vrchlabí, Michael Czernin s doprovodem za panství Maršov a Vrchlabí, Ernst Harrach za panství Branná a Jilemnice – Starkenbach, Philip Schaffgotsch za panství Chojnik – Kynast.
Motto
Podrobný program

Červený kříž

Galerie Veselý výlet a Hradní společnost Aichelburg vás zvou na požehnání obnoveného původního Červeného kříže na Dlouhém hřebenu v neděli 27. června 2010 v 14.30. Kříži požehná páter Jan Rybář za přítomnosti syna posledního majitele panství Maršov Alexandera Czernin-Morzina a potomků polesí Červená hora, kteří od Czernin-Morzinů část Dlouhého hřebene i s Červeným křížem v roce 1931 koupili. Ve 14 hodin odjíždí z Bertholdova náměstí v Horním Maršově na Dlouhý hřeben mikrobus s případnými zájemci o setkání u Červeného kříže.
Pozvánka

Výstava fotografií Christiny Czernin-Morzin
Důl Kovárna nebude v roce 2010 otevřen.

Připravuje se druhá prohlídková trasa do hloubky skoro 50 m. Podrobnosti na Podzemí Krkonoš - EU.

Aktuální výstava


21. února
Nově doplněné informace o výstavách.

Aktuální výstavaNová kniha z nakladatelství Veselý výlet


Pavel Klimeš
Krajina Krkonoš v proměně století


Výpravná obrazová publikace vyšla 1. září 2007, obsahuje 274 fotografií, z toho 132 dobových snímků a k nim ze stejného místa pořízených srovnávacích současných fotografií fotografa Ctibora Košťála. Doprovodný text v českém a zároveň v německém jazyce představuje v deseti kapitolách základní prvky krkonošské krajiny. Hlavní pozornost autor věnuje proměně kulturní krajiny, text je často kritický a velmi konkrétní, viz ukázky.

Kniha o 304 stranách formátu 280 x 240 mm je k dostání v obou informačních centrech Veselý výlet, v informačních centrech Správy KRNAP, v knihkupectví Kazelsberger v Trutnově, Gendorf ve Vrchlabí a na několika dalších místech. Doporučená cena je 595 Kč. Informační centrum Veselý výlet v Temném Dole vám knihu zašle v České republice i na dobírku, k ceně bude přičteno poštovné a balné ve výši 100 Kč.

Ukázky z knihy


Turistická hra Putování Krakonošovým královstvím

Za pouhých třicet korun si koupíte Krakonošův cestovní glejt, ke kterému dostanete katalog zajímavých míst a služeb i s mapkou východních Krkonoš. Zvláštní glejt je pro děti. Sbíráním razítek na vybraných místech dosáhnete potřebné body a pak už si jen vyzvednete malý dárek. Cestovní glejt vám i po skončení hry zůstane jako hezká památka na vaše krkonošské výlety.
Nahoru